Luka Mikrut bez pobjede u premijernom nastupu na ATP turnirima

Luka Mikrut u premijernom nastupu na ATP turnirima nije uspio doći i do prve pobjede. Na startu Plava Laguna Croatia Opena u Umagu sa 6:2, 7:5 svladao ga je Argentinac Camilo Ugo Carabelli, ali je 20-godišnji hrvatski tenisač imao priliku i za mnogo više. U drugom je setu vodio 4:2, potom je kod 5:4 imao dvije set lopte, a popisu propuštenih šansi treba dodati i tri break lopte kad je Argentinac servirao za meč.
Samo je početak dvoboja prošao u dominaciji 96. igrača svijeta, koji je brzo poveo 4:0. Nakon toga Mikrut se sasvim oporavio i u potpunosti parirao Carabelliju, a posebno dobar bio je u drugom setu.
“Bojao sam se nervoze zbog prvog meča na ovoj razini. Da sam malo bolje odigrao neke poene na početku ne bih krenuo tako rezultatski loše. Kasnije je bilo bolje, a šteta je što sam napravio nekoliko grešaka kad sam došao do breaka u drugom setu”, rekao je Mikrut, kojem je sadašnje 353. mjesto najbolji plasman do sada.
Turnir se nastavlja u ponedjeljak, kad će mečeve prvog kola odigrati još dvojica hrvatskih tenisača s pozivnicama. Mili Poljičak (ne prije 21 sat) na stadionu Goran Ivanišević za suparnika ima Talijana Sonega, a Matej Dodig ne prije 20 sati na Studenac areni čeka francuskog kvalifikanta Enza Couacauda.