Marach i Pavić bez polufinala, izgubili od Kubota i Mela

Oliver Marach i Mate Pavić završili su nastup na londonskom ATP Finalu, njih su dvojica u posljednjem susretu skupine Knowles/Nestor poraženi od Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela u dva seta – 7:6(4), 6:4 te su tako ostali bez izgleda za prolaz u subotnji polufinale.

Prvi je set riješen u tie-breaku u kojem su Kubot i Melo brzo došli do značajnije prednosti koja im je bila dovoljna za osvajanje te dionice, a Marach i Pavić svoju su priliku propustili u drugom setu gdje su, nakon breaka u trećem gemu, stigli do prednosti od 3:1. No, Pavić je u šestom gemu izgubio svoj servis, a zatim još jednom u 10. gemu za oproštaj od Londona. Kubot i Melo su tako potvrdili da igrački nikako ‘ne leže’ austrijsko-hrvatskoj kombinaciji, bio je ovo njihov četvri međusobni susret i četvrta pobjeda poljsko-brazilskog dvojca.