Marin bez četvrtfinala Montreala, Thiem slavio u dva seta

Marin Čilić oprašta se od nastupa na ATP turniru iz Masters 1000 Serije u kanadskom Montrealu, našeg je igrača u osmini finala svladao 2. nositelj i 4. tenisač svijeta, Austrijanac Dominic Thiem – 7:6(7), 6:4.

Bio je to izjednačen susret u kojem je, za razliku od Čilića, Austrijanac iskoristio svoje prilike i bio uspješniji u važnim poenima. Daleko je zanimljiviji bio prvi set u kojem je kod 3:3 Marin propustio četiri break-lopte (0:40 i prednost) da bi izgubio set nakon tie-breaka. U nastavku je u drugom gemu propustio nove tri break-lopte da bi zatim jedini put u meču izgubio svoj servis. Austrijanac je do kraja seta sačuvao tu prednost, a Marin je zaprijetio još u posljednjem gemu dvoboja kad je na servis suparnika imao 40:15, no niti osma i deveta break-lopta nisu mu bile dovoljne za povratak u meč. Bio je to njihov drugi dvoboj i druga pobjeda Austrijanca koji je slavio i u Brisbaneu 2016. godine.