Marin bez polufinala

altATP turnir u SAD-u (1,353.000 $)
MEMPHIS – Marin Čilić bio je prvi favorit jakog milijunskog ATP 500 turnira, no zaustavljen je u četvrtfinalu i tako je propustio šansu približiti se ulasku (povratku) među 10 najboljih…
Nije uspio pobijediti Keija Nishikorija, ubilježio je prilično uvjerljiv poraz i nastup završio u četvrtfinalu. Nishikoriju je za pobjedu trebalo manje od sat i 15 minuta. Nishikori je prvi set uzeo breakom kod 2:2 kada se Čilić uspio izvući od 15:40, međutim nakon dvije spašene break lopte, stigla je treća koju nije uspio spasiti. Drugi set bio je prava noćna mora za Marina. Nakon što je poveo s 1:0, ušao je u priličnu krizu i u narednih pet gemova osvojio je tek četiri poena, izgubio dva servis gema i Nishikori je došao pred vrata pobjede.