Marin Čilić u finalu ATP turnira u Tel Avivu, u nedjelju igra za naslov protiv Novaka Đokovića

Marin Čilić igrat će u nedjelju u svom prvom finalu u 2022. godini, prvi hrvatski reket je završnicu ATP turnira u Tel Avivu izborio pobjedom nad francuskim tenisačem Constantom Lestienneom (68. na ATP listi) kojeg je svladao u dva seta – 7:5, 6:3. Marin je sporije krenuo u meč, rano izgubio svoj servis i Francuz je u jednom trenutku poveo s 5:2. Naš je tenisač kod 5:3 spasio prvu, a kod 5:4 drugu set.loptu da bi na kraju preokretom ipak uzeo prvu dionicu. U drugom je setu rezultat bio poravnat do 3:3, a Čilić je zatim s dva breaka osigurao pobjedu u koju je ugradio 14 asova uz 60 posto pogođenog prvog servisa. Iskoristio je četiri od sedam break-lopti. Suparnik u borbi za 21. ATP naslov u karijeri bit će mu Novak Đoković. Njih su dvojica dosad igrali u 20 navrata, a srpski je tenisač slavio u 18 mečeva.