Marin izgubio 1. kolo u Londonu, Zverev slavio u dva tie-breaka

Poraz Marina Čilića na startu ATP Finala u Londonu, u 1. kolu skupine Guga Kurten najboljeg hrvatskog tenisača pobijedio je Alexander Zverev (5. na ATP listi) i to u dva tie-breaka – 7:6(5), 7:6(1).

Marin može itekako žaliti za propuštenim prilikama u oba seta. Naravno, posebno se izdvaja prva dionica gdje je imao prednost od 5:2, pa se Zverev uspio vratiti i u tie-breaku stići do vodstva od 1:0. Tu je u 13. gemu Nijemac imao 6:3 i dva servisa za set, Marin je vratio oba mini-breaka, da bi zatim izgubio 12. poen na svoj servis. U drugom je setu naš prvi reket nakon breaka u sedmom gemu poveo s 4:3, no odmah zatim izgubio svoj početni udarac. Kasnije u tie-breaku nije imao izgleda. Marin je tijekom susreta zabio osam asova, no uz svega 52 posto pogođenog prvog servisa (Zverev 63 posto) što je suparnik znao iskoristiti. Bila je to čak šesta pobjeda Zvereva u njihovom sedmom međusobnom susretu, Čilić je slavio samo u njihovom prvom dvoboju u Washingtonu 2015. godine. Marinu su ovim porazom bitno smanjeni izgledi za prolaz u polufinale, za to će mu vrlo vjerojatno trebati obje pobjede do kraja natjecanja u skupini.