Marin na pariškoj premijeri nadjačao mladog Kanađanina, slijedi Moutet

Pobjednički start Marina Čilića na ATP Masters 1000 turnira u pariškom Bercyju, naš je tenisač nakon tri seta našao put do pobjede nad 14. nositeljem i 21. na ATP listi, 20-godišnjim Kanađaninom Felixom Auger-Aliassimeom – 6:0, 3:6, 6:3. Marin je ekspresno dobio prvi set bez izgubljenog gema, no Kanađanin je u nastavku proigrao i uzeo drugu dionicu gdje je ključan bio osmi gem u kojem je naš igrač izgubio svoj servis nakon 21 minutu igre. Ipak, Čilić u odlučujućem setu uspijeva slomiti otpor suparnika, dolazi do breaka u šestom gemu što mu je na kraju bilo dovoljno za prolaz u 2. kolo. Tamo će igrati protiv ljevorukog Francuza Corentina Mouteta, 75. na ATP listi. Dosad su se susreli jednom i to u prvom kolu ovogodišnjeg Australian Opena, a Marin je slavio u tri seta.