Marin propustio set i 5-1

alt

US OPEN 2012. (22.063.000 $)
NEW YORK – Marin Čilić bio je na najboljem putu da ponovi rezultat karijere (polufinale Australian Opena), ali nije iskoristio veliku priliku koju je imao protiv aktualnog wimbledonskog finaliste i olimpijskog pobjednika…
Međugorac je sjajno otvorio meč protiv Andyja Murraya. Otvorio je breakom, poveo 3-0. Iako je izgubio break prednosti, ponovio ga je za 5-3 kada je sigurno odservirao za set. U drugom je nastavio fantastično igrati, odjurio je na 5-1! Kada je izborio 5-1 i 30-0, ispričao se Škotu na servisu u tijelo i tada je jednostavno – stao. Nakon toga je osvojio još tri gema u meču. Čilić je meč okončao s 32 izravna poena (Murray 39) i 50 neforsiranih pogrešaka (Murray 31). Naš tenisač osvojio je samo 34% poena nakon drugog servisa (19 od 56). Bio je to osmi međusobni ogled ove dvojice tenisača i sedma pobjeda Škota. Čilić je svoju jedinu pobjedu ostvario baš na US Openu 2009. godine, u osmini finala, kada je slavio u tri seta. Da je pobijedio išao bi na Berdycha koji je iznenađujuće izbacio Federera u četvrtfinalu.