Marin prvi put u četvrtfinalu Indian Wellsa!

Marin Čilić prvi će put u karijeri igrati u četvrtfinalu ATP turnira iz Masters Serije u Indian Wellsu! Taj je doseg prvom hrvatskom igraču pošao za rukom protiv Francuza Richarda Gasqueta (7:5, 5:7, 6:2), čime je ujedno i prekinuo seriju od 11 poraza protiv igrača iz svjetskog TOP-a 10 (Gasquet 10. na ATP listi). Marin je sve trebao riješiti u dva seta, kod 5:3 u drugom setu servirao je za pobjedu, no zatim izgubio četiri gema u nizu i set. No, u odlučujućem setu stiže do breaka u šestom gemu, a prolaz u četvrtfinale potvrđuje dva gema kasnije. U dvoboju za polufinale suparnik će mu biti Belgijac David Goffin koji je izbacio 3. nositelja Stanislasa Wawrinku. Njih su dvojica nedavno igrali u meču Davisova kupa u Liegeu, a slavio je Goffin. Tada se radilo o zemljanoj podlozi…alt