Marin svladao Dimitrova za četvrtfinale Bercyja!

Marin Čilić treću će godinu zaredom igrati u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u pariškom Barcyju!  Naš najbolji tenisač je prvi put nakon dva mjeseca i US Opena uspio povezati dvije pobjede i to nakon uspjeha u trećem kolu nad 10. tenisačem svijeta, Bugarinom Grigorom Dimitrovim – 7:6(5), 6:4.

Sve najzanimljivije u ovom dvoboju viđeno je u prvom setu – Marin je dobro otvorio susret, poveo s 2:0 i imao loptu za 3:0, da bi u nastavku Bugarin vratio izgubljeni servis i stigao do rezultatksog egala. Čilić je do 13.gema propustio pet set-lopti (dvije kod vodstva od 5:4, tri kod 6:5), da bi u tie-breaku bio korak do gubitka seta jer je zaostajao 5:3. Ipak, s četiri uzastopna poena uzima prvu dionicu i odmah na početku druge dolazi do breaka koji se na kraju pokazao dovoljnim za četvrtu pobjedu u petom ogledu protiv bugarskog tenisača. Sljedeći suparnik bit će mu drugi tenisač svijeta Novak Đoković. Bit će to njihov 18. međusobni susret, Marin ima dvije pobjede.