Marin svladao Stebea, na redu je Isner

Marin Čilić očekivano je, no uz dosta problema izborio prolaz u treće kolo US Opena. Bivši pobjednik ovog turnira uspješno je u drugom kolu odradio zadatak protiv njemačkog tenisača Cedrica-Marcela Stebea (256. na ATP listi) – 4:6, 6:3, 5:7, 6:3. Marin je sporije ušao u meč i odmah u prvom gemu izgubio svoj servis. Uspio je brzo vratiti break zaostatka, no Nijemac još jednom koristi njegove pogreške i u devetom gemu oduzima mu servis te stiže do prvog seta. Marin je u nastavku proigrao, lako osvaja drugi set, no u trećem – novi problemi. Stebe je nakon breaka u četvrtom gemu poveo s velikih 4:1, no naš je tenisač osvojio šest od sljedećih sedam gemova i ipak našao put do osvajanja te dionice. U četvrtom je setu viđena rezultatska ravnoteža do 3:3 kada Marin s dva uzastopna breaka odlazi do pobjede u koju je ugradio 48 winnera, no i čak 52 neprisiljene pogreške (Stebe 33). Našem asu sada slijedi dvoboj protiv 14. nositelja, Amerikanca Johna Isnera protiv kojeg ima osam pobjeda u 11 odigranih mečeva.