Marin u Estorilu izborio drugi četvrtfinale sezone

Marin Čilić drugi će put ove sezone (Singapur) zaigrati u četvrtfinalu, to mu je uspjelo na ATP turniru iz Serije 250 u portugalskom Estorilu nakon što je u 2. kolu nakon velike borbe i preokreta nadvisio domaćeg kvalifikanta Nuna Borgesa (331. na ATP listi) – 6:7(5), 6:4, 6:4. Marin je lako priču mogao završiti u dva seta – vodio je 5:2 u prvoj dionici i kod tog rezultata propustio četiri set-lopte. Borges je zadržao svoj servis, napravio break i na kraju u 13. igri stigao do vodstva od 1:0. Naš je tenisač u nastavku ipak uhvatio ritam te s po jednim breakom u svakom setu izborio prolaz među najboljih osam igrača na turniru. Tijekom meča je zabio četiri asa uz 58 posto prvog servisa, a iskoristio je tri od 13 break-lopti. Na putu do polufinala stoji mu Južnoafrikanac Kevin Anderson, prije tri godine peti a danas 105. igrač na ATP listi. Dosad su međusobno igrali u čak sedam navrata, a Marin je zabilježio šest pobjeda.