Marin završio nastup u Londonu, novi poraz u tri seta

Marin Čilić završio je bez pobjede ovogodišnji nastup na ATP Finalsu u Londonu, u posljednjem je nastupu u O2 Areni ponovo poražen u tri seta – Roger Federer potvrdio je 1. mjesto u skupini Borisa Beckera trećim slavljem – 6:7(5), 6:4, 6:1.

Kao i u prethodna dva dvoboja u skupini, Marin je imao priliku za uspjeh – osvojio je prvi set u tie-breaku i u drugom došao do obećavajućih 4:4. No, zatim je neobjašnjivo stao, Federer je ‘pustio’ ruku i osvojio pet gemova u nizu (stigao do vodstva od 3:0 u odlućujućem setu) i za prvog hrvatskog reketa više nije bilo povratka. Bila je to osma pobjeda Švicarca u njihovih devet međusobnih susreta. Marin tako završava sezonu u kojoj je u jednom trenutku bio i četvrti na ATP listi, a godinu će vrlo vjerojatno okončati kao šesti tenisač svijeta.