Marin završio nastup u Melbourneu, Raonić uvjerljiv

Baš kao i lani, Marin Čilić je u osmini finala završio ovogodišnji nastup na Australian Openu, ovog je puta uspješniji bio Kanađanin Miloš Raonić (35.) koji je došao do pobjede u tri seta – 6:4, 6:3, 7:5. Kanađaninu je za pobjedu bio dovoljan po jedan break u svakom setu – u prvom mu je to uspjelo u 10., u drugom u drugom, a u trećem u 11. gemu. Marin je svoje prilike propustio u sedmom gemu prvog seta (dvije break-lopte) te u 10. gemu treće dionice kad kod vodstva od 5:4 nije uspio iskoristiti dvije vezane set-lopte (15:40). Raonić mu doista nije dao puno prilika na svoj početni udarac, zabio je čak 35 asova (Čilić pet) uz visokih 73 posto pogođenog prvog servisa. Bio je ovo njihov šesti međusobni susret i treća pobjeda Kanađanina.