Marinu bitka protiv Isnera, slijedi sudar s Nadalom!

Marin Čilić je u osmini finala US Opena! Naš je tenisač u trećem kolu nakon prave bitke na terenu i gotovo tri i pol sata igre uspio slomiti otpor 14. tenisača svijeta, Amerikanca Johna Isnera – 7:6, 3:6, 7:6(6), 6:4. Bila je to Marinova deveta pobjeda u 12 dosadašnjih susreta protiv američkog diva kojem nije pomogla niti činjenica da je zabio čak 40 asova (Čilić 20). Ključ Marinovog uspjeha leži u osvajanju trećeg seta, gdje je u tie-braku Isner kod 6:4 imao dvije set-lopte, prvu na svoj servis.

“Nakon tih 6:4 sam imao i malo sreće, John je promašio nekoliko prvih servisa u trenucima kad su mu trebali. Dao sam sve od sebe i iskoristio te prilike koje su mi se ukazale” – rekao je nakon meča Marin koji je rano stigao do breaka u četvrtom setu (treći break) i tu prednost uspio sačuvati do kraja dvoboja tijekom kojeg je napravio čak 16 dvostrukih servis-pogrešaka. Isneru najviše može biti žao zbog katastrofalne realizacije break-lopti u meču, od 14 prilika iskoristio je samo jednu (sedam posto). S druge strane, Marin je iskoristio dvije od četiri lopte za oduzimanje suparnikova servisa. Za plasman u četvrtfinale igra protiv drugog tenisača svijeta, velikog Rafaela Nadala. Bit će to njihov deveti meč, a Španjolac ima šest pobjeda.

“Rafa ima fantastičnu sezonu i igra odlično. Za razliku od meča protiv Isnera, gdje sam bio strpljiviji i čekao svoju priliku, morat ću biti daleko agresivniji , dobro servirati i pokušati nametnuti svoju igru. Svjestan sam da će biti jako teško, čeka me velika bitka na terenu” – rekao je Čilić.