Matej Dodig krenuo odlično, ali ipak nije prošao u drugo kolo umaškog turnira

Matej Dodig krenuo odlično, ali ipak nije prošao u drugo kolo umaškog turnira

Matej Dodig nije uspio ponoviti prošlogodišnji rezultat s Plava Laguna Croatia Opena, kada je u premijernom nastupu na ATP turnirima došao do osmine finala. Ovaj put zastao je na prvoj prepreci, iako je krenuo odlično, no na kraju je uspješniji bio Talijan Francesco Passaro, pobijedivši 4:6, 6:1, 6:2.
U prvom setu presudio je samo jedan izgubljeni servis, za Dodigovo vodstvo 5:4, a potom je 20-godišnji Osječanin zaprijetio na početku druge dionice, break loptom kod 1:1. To nije iskoristio i od tog trenutka odnos snaga se potpuno promijenio: Talijan, 131. na ATP listi, do kraja seta više nije izgubio gem. U trećem setu Passaro je nakon 1:1 nanizao četiri gema i tu je pobjednik bio odlučen.
Prošle sezone Dodig je također nastupio u Umagu zahvaljujući pozivnici, potom prošao prvo kolo, a zaustavio ga je kasniji osvajač turnira, Argentinac Francesco Cerundolo. Sada je stigao na Croatia Open s nedavno osvojenim premijernim naslovom na ATP Challengerima u Trstu, pa je ovog tjedna došao do najboljeg plasmana u karijeri, 246. mjesta. Ipak, protiv Passara nije uspio proći.
Luka Mikrut zastao je na posljednjoj prepreci u kvalifikacijama, nakon što ga je sa 6:3, 6:1 pobijedio Ekvadorac Álvaro Guillén Meza, 223. na ATP listi. Početak meča nije naslućivao ovakav rasplet. Luka je imao tri povezane break lopte za 2:0, no nije ih iskoristio, a na kraju se pokazalo da su to bile i jedine prilike za oduzimanje servisa suparniku. Guillén Meza je napravio break za 3:2 i do kraja meča suparniku je prepustio još samo dva gema.
Foto: Zagreb Open

Organizacije