Mektić i Pavić bez obrane wimbledonskog naslova, Australcima pobjeda nakon pet setova

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu uspjeli obraniti wimbledonski naslov, hrvatski su dvojac ove godine na posljednjoj prepreci nakon dramatične završnice zaustavili Australci Matthew Ebden i Max Purcell u pet setova i četiri sata i 16 minuta igre – 7:6(5), 6:7(4), 4:6, 6:4, 7:6(10:2). Imali su Nikola i Mate veliku priliku za reprizu lanjskog uspjeha, u odlučujućem su setu prvi stigli do breaka i poveli s 4:2, no nakon toga Australci vraćaju izgubljeni servis i priča završava u super-tie breaku gdje Ebden i Purcell uvjerljivo dolaze do svog prvog velikog naslova. Mate tako ostaje na tri pobjednička trofeja na Grand Slam turnirima u konkurenciji muških parova (Australian Open 2018., US Open 2020. i Wimbledon 2021.), a Nikola na jednom, onom lani u Wimbledonu.