Mili Poljičak nastavio niz, Duje Ajduković i Nino Serdarušić zaustavljeni u četvrtfinalu Zagreb Opena

Serija uspjeha Milija Poljička na ATP Challengeru Zageb Open ide dalje: prošao je u polufinale, s novom pobjedom bez izgubljena seta. Ovaj put pobijedio je Mirzu Bašića iz Bosne i Hercegovine, koji je ovog tjedna 226. na ATP listi, rezultatom 6:4, 6:1, te tako izborio meč protiv Španjolca Carlosa Gimeno Valera, 373. na ATP listi. Mili je u prvoj dionici propustio servis za set kod 5:3, no već u sljedećem gemu je napravio novi, odlučujući break. U drugom setu je, pak, nakon 1:1 nanizao pet gemova. Jednom od najboljih juniora svijeta ovo je dosad najuspješnije profesionalno natjecanje, na kojem je u potpunosti opravdao pozivnicu organizatora za glavni turnir. Duje Ajduković, s druge strane, nije uspio izboriti plasman u peti polufinale na ATP Challengerima u karijeri, iako je u susretu trećeg kola krenuo obećavajuće. Protiv Hrvata s austrijskom putovnicom Filipa Misolica imao je 4:3 i servis, no na kraju je do pobjede 7:5, 6:2 stigao njegov suparnik. Unatoč porazu, Ajduković će u ponedjeljak stići do dosad najboljeg plasmana na pojedinačnoj ATP listi. Do sada je to bilo 238. mjesto (ovog tjedna je 239.), a ovisno o rezultatima konkurenata na drugim ovotjednim turnirima mogao bi u najboljem slučaju skočiti na 227. mjesto. Poraz u trećem kolu Zagreb Opena doživio je i Nino Serdarušić, kojeg je sa 6:0, 6:4 svladao Carlos Gimeno Valero. Španjolac je na glavni turnir je došao iz kvalifikacija, a sada se probio u polufinale još jednom vrijednom pobjedom. Nino je u drugoj dionici kod 2:3 nadoknadio break zaostatka i činilo se da bi mogao krenuti prema preokretu, no to se nije dogodilo.