Mirjana bez polufinala Miamija, Pliškova uzvratila za Australian Open

Niz Mirjane Lučić-Baroni od tri pobjede prekinut je u četvrtfinalu velikog WTA turnira u Miamiju, uspješnija od prve hrvatske igračice bila je treća tenisačica svijeta, Čehinja Karolina Pliškova – 6:3, 6:4. Mirjana je svoju priliku u ovom dvoboju propustila u drugom setu, kad je imala prednost od 4:2, no u nastavku Čehinja uzima četiri gema i nakon sat i 12 minuta igre odlazi do polufinala i četvrte pobjede u sedmom dvoboju susretu protiv naše tenisačice.

Ujedno je to bio i uzvrat Pliškove za poraz od Mirjane u četvrtfinalu ovogodišnjeg Australian Opena. Bez obzira na poraz, 35-godišnja Hrvatica će na novoj WTA listi biti na 23. poziciji, što joj je najbolji renking karijere, a samo po rezultatima u 2017. Mirjana je trenutačno čak 10. tenisačica svijeta.