Mirjana u polufinalu, protiv Ostapenko za ‘TOP 20’

Novi veliki uspjeh Mirjane Lučić-Baroni, najblja hrvatska tenisačica dohvatila je na WTA turniru u Charlestonu svoje treće ovogodišnje polufinale (Australian Open, Acapulco) nakon pobjede nad Amerikankom Shelby Rogers, 52. na WTA listi – 6:7(7), 6:1, 6:1. Priča je mogla biti gotova i u dva seta, s obzirom da je Mirjana u tie-breaku prvog seta kod 6:5 imala set-loptu na svoj servis, no u drugom i trećem setu Rogers nije imala ama baš nikakve šanse za uspjeh. Nakon što je Amerikanka u drugoj dionici povela s 1:0, naša je igračica osvojila 11 uzastopnih gemova i riješila sve dvojbe oko pobjede, druge u međusobnim dvobojima s Rogers.

Treba istaknuti da je u drugom i trećem setu ukupno izgubila tek 13 poena na svoj servis, od čega su četiri bili dvostruke servis-pogreške. Suparnica u borbi za prvi ovogodišnji finale bit će joj Latvijka Jelena Ostapenko (66. na WTA listi) od koje je izgubila početkom ove godine na WTA turniru u Aucklandu. Plasmanom u polufinale Mirjana je osigurala 21. poziciju na WTA listi, što joj je novi renking karijere. Izbori li finale, po prvi će se put naći u društvu 20 najboljih tenisačica svijeta.