Nadal zaustavio Marina u Torontu

Marin Čilić završio je nastup na ovogodišnjem izdanju ATP Masters 1000 turnira u Torontu, prvi hrvatski reket izgubio je četvrtfinalni susret protiv najboljeg tenisača svijeta Rafaela Nadala, nakon dva sata i 19 minuta igre bilo je 2.6, 6:4, 6:4 za legendarnog Španjolca.

Marin je odlično otvorio meč, projurio prvim setom ne dozvolivši Nadalu niti jednu break-loptu, no u nastavku se stvari mijenjaju. Nadal u drugom setu dolazi do vodstva od 4:1, Čilić je u devetom gemu vratio break i imao dvije vezane lopte (40:15) za poravnanje na 5:5, no ne uspijeva zadržati servis i meč odlazi u odlučujući set. Obojica igrača čvrsto drže svoje početne udarce do završnice seta, a ponovo je za Marina koban bio 10. gem u kojem Nadal dolazi do svog trećeg breaka i pobjede u meču u kojem je ukupno osvojio tri poena manje (86 nasparam 89 poena našeg igrača). Bio je ovo njihov osmi dvoboj i šesta pobjeda Španjolca. Marin sljedećeg tjedna igra na novom Masters 1000  turniru u Cincinnatiju gde ima status 7. nositelja i slobodan je na startu, a u drugom kolu ide na pobjednika dvoboja Nijemca Kohlschreibera i kvalifikanta.