Nizozemac bolji od Serdarušića u Columbusu

Nino Serdarušić rano se oprostio od nastupa na ATP Challengeru u američkom Columbusu (tvrda podloga, nagradni fond 54.160 dolara), Zagrepčanin je kao 10. nositeljj bio slobodan u prvom kolu da bi u drugom nakon velike borbe i gotovo dva i pol sata igre izgubio od Nizozemca Scotta Griekspoora (288.) – 3:6, 6:3, 6:4.

Nino, koji je prošlog tjedna pobijedio Griekspoora u 2. kolu Challengera u Orlandu, je dobro otvorio susret i uzeo prvi set. Najbolju priliku u odlučujućem setu imao je u šestom gemu, kad je došao do break-lopte za vodstvo od 4:2. Ipak, Nizozemac je držao servis, da bi kasnije breakom u devetom gemu došao do ključne prednosti za pobjedu. Nino je u porazu zabio 13 asova uz 69 posto pogođenog prvog servisa.