Novi Marinov poraz, rumunjski kvalifikant bolji u Baselu

Novi iznenađujući poraz Marina Čilića u završnici sezone, u dvoboju 2. kola ATP turnira iz Serije 500 u Baselu našeg najboljeg igrača pobijedio je rumunjski kvalifikant Marius Copil, 93. tenisač svijeta – 7:5, 7:6(2).

Bio je to meč za zaborav u kojem je Marin ubacio svega četiri asa uz niskih 39 posto pogođenog prvog servisa te stigao svega do dvije prilike za oduzimanje suparnikova servisa (ujedno i set-lopte) – imao je 6:5 i 40:15 u drugom setu. Rumunj, koji je servirao stvarno odlično (čak 21 as uz 55 posto prvog servisa) imao je odgovor na svaki pokušaj našeg igrača i u tie-breaku drugog seta meč sigurno priveo kraju. Ovo je bio treći međusobni susret Čilića i Copila i druga pobjeda Rumunja koji je tako produbio rezultatsku krizu našeg tenisača – Marinu je ovo bio četvrti poraz u posljednjih pet mečeva. Sljedeći tjedan igra na ATP Masters 1000 turniru u pariškom Bercyju.