Novi poraz Mektića i Peye, ništa od londonskog polufinala

Drugi poraz Nikole Mektića i Alexandera Peye na londonskom ATP Finalu, njih su dvojica u dvoboju 2. kola skupine Llodra/Santoro u dva tie-breaka izgubili od Južnoafrikanca Ravena Klaasena i Novozelanđanina Michaela Venusa – 7:6(5), 7:6(5).

Hrvatsko-austrijski dvojac veću je priliku imao u prvom setu gdje je u tie-breaku ispustio prednost od 5:3. U drugoj su dionici izgubili svoj servis u sedmom gemu, da bi se u posljednji čas uspjeli vratiti u set kod zaostatka od 5:4 (spašena meč-lopta). Odluka je pala u drugom tie-breaku gdje su Mektić i Peya zaostajali čak 1:5, uspjeli stići do 5:6, da bi Peya dvostrukom servis-pogreškom zaključio susret. Bio je to njihov treći međusobni susret i prva pobjeda Klaasena i Venusa. Tako su Hrvat i Austrijanac ostali bez prilike za jedno od prva dva mjesta u skupini i prolaz u polufinale. Ostaje im još posljednji nastup na turniru, u četvrtak u 3. kolu u skupini igraju protiv Jamieja Murraya i Brune Soaresa.