Petra bez završnice u Dubaiju, Kazahstanka bolja u dva tie-breaka

Kazahstanka Jelena Ribakina, 19. tenisačica svijeta, pobijedila je Petru Martić u polufinalnom susretu WTA Premier turnira u Dubaiju i to u dva tie-breaka – 7:6(5), 7:6(2) nakon dva sata i 15 minuta igre. Prva hrvatska igračica je u oba seta imala break prednosti – u prvoj je dionici kod 5:4 na svoj servis propustila set-loptu, a u drugom je setu vodila 4:1, kod 6:5 imala i set-loptu, no Ribakina se uvijek vraćala iz zaostatka i na kraju slavila s 2:0. Kazahstanka je u oba tie-breaka bila nedodirljiva. Petra je zabila dva asa uz visokih 79 posto prvog servisa, a iskoristila je svega tri od 11 break-lopti (Ribakina tri od devet). Martić će nakon nastupa u Dubaiju od ponedjeljka biti 14. tenisačica svijeta, čime će izjednačiti renking karijere.