Petra prvi put do 3. kola u Melbourneu!

Petra Martić prvi će put u karijeri zaigrati u 3. kolu Australian Opena! Naša je tenisačica u 2. kolu izbacila 40. tenisačicu svijeta, Rumunjku Irinu-Cameliju Begu u dva seta – 6:4, 7:6(3).

Petra je u prvom setu povela s 5:2, Begu vratila jedan break, no set je ipak otišao na stranu naše igračice koja je u 10. gemu još jednom oduzela suparničin servis. U nastavku, Rumunjka propušta niz prilika. Vodila je s 4:2, Petra se vraćala, da bi nakon breaka za 6:5 Begu na svoj servis imala čak tri set-lopte. Nije iskoristila niti jednu, a Martić je potpuno dominirala tie-breakom i izborila uspjeh koji je neočekivano vodi na tajlandsku kvalifikanticu Luksiku Kumkhum, 124. tenisačicu svijeta. Ona je u 2. kolu šokirala Švicarku Belindu Benčić. Petra je ovom pobjedom skočila na 67. poziciju na WTA listi, mogućim novim uspjehom još bi otišla desetak pozicija više.