Petra u Chicagu do svog najvećeg naslova!

Petra Martić je osvojila Chicago! U finalu WTA Challengera (iz kategorije 125k) koji se u ovom američkom gradu igrao za nagradni fond od 150.000 dolara (tvrda podloga) hrvatska je tenisačica (2. nositeljica) bez većih problema odradila posao protiv Njemice Mone Barthel, 111. na WTA listi – 6:4, 6:1, te tako stigla do svog najvećeg pojedinačnog naslova u karijeri.

Naša je igračica od početka meča sve imala pod kontrolom, a jedini je put servis izgubila u prvom setu kod vodstva od 3.0. U drugom je setu odmah povela s 4:0, te tako riješila sve dvojbe oko pobjednice turnira koji je osvojila bez izgubljenog seta. U finalu je na svoj servis izgubila svega 15 poena. Ovim se uspjehom 27-godišnja Dućanka vratila u društvo 40 najboljih tenisačica svijeta, te će naći na 38. poziciji na WTA listi (turnir otvorila kao 47.), što je samo četiri mjesta slabije od njenog najboljeg renkinga.