Petra u glavnom ždrijebu Roland Garrosa!

Petra Martić zaigrati će u glavnom ždrijebu Roland Garrosa, hrvatskoj je igračici to uspjelo preko kvalifikacija, gdje je ostvarila tri pobjede, posljednju u petak protiv 8. nositeljice, Belgijke Maryne Zanevske (111. na WTA listi) i to nakon maratona prepunog preokreta i tri sata i devet minuta igre – 7.6(3), 6:7(2), 7:6(5). Petra je u prvom setu gubila s čak 5:1, no uspjela je preokrenuti rezultat i osvojiti taj set. U drugoj dionici – suprotna priča. Petra je vodila s 5:2, na kraju u tie-breaku ostala prekratka. U odlučujućem je setu imala 4:3 i servis, na kraju se ponovo dogodila 13. igra u kojoj je kod 6:3 imala tri vezane meč-lopte – Zanevska je spasila dvije, ne i treću loptu za pobjedu naše igračice.

Petri će ovo biti sedmi nastup na glavnom turniru Roland Garrosa, a najveći rezultat na pariškoj zemlji ostvarila je 2012. godine, kad je igrala u osmini finala.