Petrin oproštaj od Miamija, Australka slavila u dva seta

Petra Martić u trećem je kolu završila svoj ovogodišnji put na velikom WTA turniru u Miamiju, prva hrvatska igračica u dva je seta izgubila od Australke Ashleigh Barty, 20. tenisačice svijeta – 6:4, 6:3.

Za razliku od prijašnja dva dvoboja na turniru, Petra ovom prilikom nije bila pretjerano raspoložena, previše je bilo pogrešaka u njenoj igri. Ipak, zahvaljujući slabijem ulasku suparnice u meč i lošijem servisu (Barty ubacila svega 35 posto prvog servisa u meču) naša je igračica stigla do vodstva od 4.2 u prvom setu, da bi zatim izgubila šest gemova zaredom. Australka je par minuta kasnije stigla do vodstva od 4:1 u drugom setu, prednosti koju ja zadržala do kraja. Tako se Petra oprostila od Miamija dvije stepenice ranije nego u Indian Wellsu, gdje je stigla do četvrtfinala. Ipak, na kraju priče sigurno će biti zadovoljna. Nakon rezultata u Miamiju uživati će u renkingu karijere, 35. poziciji na WTA listi.