Petrova zaustavila Martić

WTA turnir u Japanu (2,168.400 $)
TOKIO – Petra Martić pobijedila je Petru Kvitovu, bivšu wimbledonsku pobjednicu, ali nije nastavila seriju protiv također sjajne Nadije Petrove…
Tri sata i deset minuta trebalo je Ruskinji da slomije sjajnu našu Fed Cup reprezentativku. U prvom je setu svaka igračica po jednom lomila suparnicu na servis, pa se otišlo u tie-break gdje je ipak dominirala ruska tenisačica. Imala je Petrova pred kraj drugog seta i prednost breaka, te je mogla mnogo ranije okončati meč. No, kod 4-3 za Petrovu je Martić vratila break-minusa, a kod vodstva 6-5 je propustila set-loptu. Ipak, Martić je bolju igru u tom periodu meča naplatila u tie-breaku u kojem je izgubila samo jedan poen.
Premda je osvojila tie-break druge dionice i time produžila nadu za preokret, na startu trećeg seta je Petrova napravila razliku. S breakom prednosti je Ruskinja povela 3-0, ali se isto tako 73. igračica na svijetu (Martić) uspjela vratiti u igru. Martić je vratila break minusa, smanjila na 3-2 samo da bi odmah ispustila još jednom svoj servis.
Petrova je povela 5-2, ali najbolja se hrvatska tenisačica niti tada nije predavala. Došla je do 5-4 i šanse za izjednačenje, ali je problem sa servisom bio koban za nju. S dvostrukim pogreškama je Martić gurala Petrovu prema pobjedi, a treću je meč-loptu na kraju Ruskinja i iskoristila.