Rumunjska pobijedila

Fed Cup – Skupina D (prva grupa)
EILAT – Hrvatske tenisačice izgubile su susret 1. kola skupine D na turniru Prve grupe Fed Cupa u izraelskom Eilatu…
Sa 2-1 bolja je bila reprezentacija Rumunjske u potpuno izjednačenom okršaju u kojem je i Hrvatska imala velike šanse za pobjedu, no dvoboj parova otišao je na stranu rumunjskog sastava.
U prvom meču Simona Halep je sa 6:2, 6:2 svladala Ani Mijačiku, a potom je rezultat na 1-1 izjednačila Petra Martić, pobijedivši sa 6:4, 1:6, 6:3 Irinu Begu. U tom je meču Rumunjka imala 3:1 u trećem setu, no Petra Martić je serijom od pet gemova došla do pobjede.
Odlučujući bod Rumunjska je osvojila u paru, i to u dramatičnom dvoboju rezultatom 7:6 (4), 7:6 (6). Begu i Halep su u drugom setu imale 5:3, 40-0, no Martić i Mijačika su spasile tri meč lopte i time produžile nadu u dobar rezultat. Kod 6:5 Hrvatice su propustile dvije set-lopte, potom kod 6-5 u tie-breaku još jednu, što su Rumunjke na kraju kaznile.
U 2. kolu u četvrtak suparnik Hrvatskoj bit će glavni favorit za prvo mjesto u skupini, reprezentacija Poljske.

HRVATSKA – RUMUNJSKA 1-2
Mijačika – Halep 2:6, 2:6
Martić – Begu 6:4, 1:6, 6:3
Martić, Mijačika – Begu, Halep 6:7 (4), 6:7 (6)