Rybarikova prekinula Petrin niz

Slovakinja Magdalena Rybarikova, 87. tenisačica svijeta,prekinula je niz Petre Martić na ovogodišnjem Wimbledonu, nakon šest pobjeda (tri u kvalifikacijama) naša je igračica u osmini finala poražena u tri seta – 6:4, 2:6, 6:3. Petra je imala priliku za osvajanje prvog seta u kojem je povela s 4:2, no Slovakinja je zatim uzela četiri gema u nizu te stigla do vodstva od 1:0. U drugom je setu Hrvatica nakon 2:2 odjurila do poravnanja, a u trećem je setu odluka pala kod 3:2 za Rybarikovu kada Petra peti put u dvoboju gubi svoj početni udarac. Nakon toga, u sljedećem gemu propušta vratiti break (imala 15:40) i njena suparnica do kraja meča čuva stečenu prednost i stiže do pobjede nakon sat i 50 minuta igre.

Petri je ovo bio treći nastup u karijeri u osmini finala nekog Grand Slam tuirnira – 2012. u Parizu, te ove godien u Parizu i Wimbledonu, niti jednom uspjela otići do četvrtfinala. No, sigurno da nastupom na travi All England Cluba može biti više nego zadovoljna – u London je došla kao 135., a napušta ga kao 88. tenisačica svijeta.