Schwartzman izbacio Marina u New Yorku!

Marin Čilić oprašta se od ovogodišnjeg US Opena! Koban za najboljeg hrvatskog igrača u trećem kolu posljednjeg Grand Slam turnira sezone bio je 29. nositelj, neugodni Argentinac Diego Schwartzman koji je iznenađujuće slavio nakon četiri seta – 4:6, 7:5, 7:5, 6:4.

Bio je to meč u kojem je viđeno čak 16 breakova (Čilić devet puta gubio servis), što je za muški tenis prilično nevjerojatno. Marin je svakako mogao do pobjede, u drugom je setu vratio break zaostatka u desetom gemu, da bi već u sljedećem gemu izgubio svoj servis, zatim i set. U trećoj je dionici (viđeno rekordnih sedam breakova) gubio s 4:2, sve okrenuo i imao loptu za 6:5 da bi ponovo izgubio svoj servis i set. U četvrtom je setu Argentinac brzo došao do breaka, kasnije i još jednog i poveo s 5:2, Marin smanjuje na 5:4, imao je dvije break-lopte za 5:5 i potpuni povratak u meč. Ipak, Schwartzman ipak zadržava svoj servis i nakon tri sata i 23 minute igre stiže do velike pobjede i plasmana u osminu finala US Opena. Na kraju porazna statistika za našeg igrača koji je napravio čak 80 neprisiljenih pogrešaka i osvojio svega 32 posto poena na svoj drugi servis.