Sva trojica hrvatskih tenisača bez izgubljena seta prošli u četvrtfinale Zagreb Opena

Sva trojica hrvatskih tenisača koji su u utorak preskočili prvu prepreku na ATP Challengeru Zagreb Openu bili su uspješni i u drugom kolu: nove pobjede – i to svi bez izgubljena seta – zabilježili su Mili Poljičak, Duje Ajduković i Nino Serdarušić. Poljičak je u utorak došao do prve pobjede u karijeri na natjecanjima tog ranga, a dan poslije napravio je još korak dalje. Ovaj put suparnik mu je bio Talijan Federico Gaio, 186. tenisač svijeta, kojeg je svladao rezultatom 6:3, 7:5 i time se plasirao u četvrtfinale, gdje će mu suparnik biti Mirza Bašić iz Bosne i Hercegovine.Mili je u prvoj dionici propustio servis za set pri 5:2, kada je imao i dvije set lopte, no novi break u sljedećem gemu donio mu je vodstvo u setovima. U drugoj dionici Gaio je prvi napravio break, povevši 2:1, ali je naš tenisač odmah uzvratio, a konačna odluka pala je breakom u 12. gemu. Gledajući plasman suparnika na ATP listi ovo je Miliju dosad najvrednija pojedinačna pobjeda. Ajduković je potom sa 7:6(5), 6:3 bio bolji od Francuza Alexandrea Mullera, 216. na rang listi, u meču u kojem je jedini gem servirajući izgubio kod 5:1 u drugom setu. Prolaz u polufinale tražit će protiv Hrvata s austrijskom putovnicom, Filipa Misolica. Duji je ovo treći ovogodišnji plasman u četvrtfinale na Challengerima, a u slučaju nove pobjede izjednačit će svoj najbolji rezultat na turnirima ovog ranga (već je četiri puta bio polufinalist). Za kraj programa jednako uvjerljiv bio je Nino Serdarušić – suparnik mu je bio Čeh Vít Kopřiva (171.), a naš je tenisač prošao pobjedom 6:3, 6:4. Nino je za pobjedu napravio jedan break u svakom setu, a za polufinale će igrati protiv Španjolca Carlosa Gimena Valera. Ako pobijedi, Serdarušić (trenutno 192. na ATP listi) bi tim bodovima došao do najboljeg renkinga u karijeri (do sada 183.).