Talijanka Camila Giorgi šokirala Petru Martić na startu ovogodišnjeg Roland Garrosa

Talijanka Camila Giorgi iznenadila je Petru Martić (22. nositeljica) u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja Roland Garrosa, 80. tenisačica svijeta slavila je u tri seta – 6:2, 6:7(5), 6:4. Giorgi je odlično ušla u meč, uzela uvjerljivo prvi set i u drugoj dionici povela s 5:2. Nakon toga je u osmom gemu imala dvije meč-lopte na servis naše igračice. Petra je sve spasila, vratila break zaostatka i u 13. igri došla do poravnanja u setovima. Kad je Martić u odlučujućem setu povela s 2:0 činilo se da ipak ide prema uspjehu. No, Giorgi u nastavku podiže razinu igre i velikim nizom dolazi do prednosti od 4:2. Najbolja hrvatska igračica uspijeva izjednačiti na 4:4, no odmah nakon toga gubi svoj početni udarac što Talijanka gem kasnije pretvara u pobjedu i prolaz u 2. kolo.