Tenisačice HTK Zagreba obranile naslov ekipnih prvakinja Hrvatske

Tenisačice HTK Zagreba pobjednice su HEP ekipnog prvenstva Hrvatske za seniorke! One su u finalnom dvoboju završnog turnira održanog na njihovim terenima svladale sastav Top Spina (3:3 – set-razlika 7:6) te tako uspjele obraniti lanjski naslov. Pojedinačne su uspjehe u dva seta ostvarile Ana Konjuh i Ita Habeković, dok je u parovima uvjerljivim slavljem do boda došla kombinacija Ana Konjuh/Lucija Ćirić Bagarić. S obzirom na to da su Matea Mezak i Lea Bošković u drugom dvoboju parova već uzele set, to je domaćem sastavu bilo dovoljno za ukupan uspjeh. Evo rezultata svih mečeva: HTK Zagreb – Top Spin 3:3 (Bruna Maričić – Tereza Mrdeža 0:6, 0:6, Ita Habeković – Sara Zalukar 6:1, 6:4, Lucija Ćirić Bagarić – Petra Marčinko 4:6, 4:6, Ana Konjuh – Anđa Karanušić 6:2, 6:3; parovi: Ćirić Bagarić/Konjuh – Marčinko/Mrdeža 6:2, 6:1; Bošković/Mezak – Mašić/Zalukar 6:3, 4:1 – predaja Bošković i Mezak).

Treće mjesto na završnom turniru pripalo je ekipi Futura pobjedom nad Splitom 1950 (3:3 – set razlika 8:7), pete su igračice Zagija (svladale Ponikve s 4:0), dok je sedmi Iteam kojem je dvoboj bez borbe predao sastav Franje Punčeca.