Top Spin ponovno najbolji, četvrti uzastopni naslov Zagrepčanki

Top Spin osvojio je četvrti uzastopni naslov na HEP ekipnom prvenstvu Hrvatske za juniorke. Na završnom natjecanju u organizaciji HTK-a Zagreb, Top Spin je u finalu s 5:1 svladao Split 1950, s obavljenim velikim dijelom posla u mečevima singla.

Antonia Ružić, Sara Zalukar i Petra Marčinko su svojim pobjedama u dva seta donijele zagrebačkoj ekipi vodstvo od 3-1 nakon pojedinačnih dvoboja, sa set-razlikom 6:2, a par Sara Zalukar/Katarina Žužul potvrdio je ukupnu pobjedu i novi naslov osvajanjem prvog seta protiv para Vlada Kozak/Sara Svetac. Splitska ekipa nakon toga više nije imala šansu za slavlje u finalu.

Evo rezultata: Top Spin – Split 1950 5:1 (Ružić – Svetac 6:4, 6:1; Zalukar – Bubalo 7:6(5), 6:2; Marčinko – Borodulina 6:1, 6:3; Žužul – Kozak 1:6, 0:6; Marčinko/Ružić – Borodulina/Bubalo 5:4 – predaja; Zalukar/Žužul – Kozak/Svetac 6:2 – predaja).

HTK Zagreb osvojio je treće mjesto. Na kraju turnira na domaćem terenu, Zagrebove igračice su u susretu za treću poziciju na bolju set-razliku slavile protiv Iteama.